باشگاه ایکس بادی شهرک غرب


از هر جفت عضله دیگری قدرت دارند. عضلات شکمی نیز نقش مهمی دارند. آنها می توانند در حرکات چرخشی و حرکات اصلی کمک کنند. این عضلات به جای تمرینات مرسوم میتوانند با EMS تمرین شوند. کف پا نیز می تواند حتی در مواردی قدرت ناکافی پا را جبران کند.
دوره های امادگی فردی
بهترین نتیجه EMS زمانی حاصل می شود که اخرین تمرین در روز باشدو باید حداقل دو ساعت از هر تمرین دیگری فاصله داشته باشد. معمولا شب، قبل از خواب حتی در خانه نیز می تواند انجام شود.این کار محرک فوق العاده ای برای افزایش سطح ترشح هورمون ها در طول خواب خواهد بود.
از دوش آب گرم برای گرم کردن بدن خود استفاده کنید. مراقب باشید هر گونه روغن یا کرم را از قسمت هایی که جریان عبور می کند پاک کنید (روغن های باقی مانده بر پوست می تواند موجب بروز جریان در اطراف سطح پوست و بروز ناراحتی شوند).پس از یک دوش گرم جریان خون در عضلات افزایش یافته، عصبهای عضلانی تقویت و مقاومت الکتریکی کاهش می یابد و بدن برای تمرین ایکس بادی شهرک غرب آماده می شود.
جلسه ایکس بادی شهرک غرب را با حالت ملایم برای سه تا پنج دقیقه شروع کنید تابدن قبل از شروع حداکثر انقباض به طور کامل کامل گرم شود. با استفاده از همین روش نیز بدن خود را پس از تمرین سرد کنید.
انقباض - زمان بندی
هر گروه عضلانی برای 10 بار و هر بار 10 ثانيه (با 50 ثانیه استراحت پس از هر بار)، تحریک می شوند. حفظ زمان های استراحت بسیار مهم است زیرا حداقل زمان بازسازی مورد نیاز بدن برای انجام حداکثرانقباض در حرکت بعدی است. دوره تمرینی بدون استراحت و کوتاه مدت، می تواند نوع بافت را به صورت اشتباه افزایش دهد.
دونده های دوی سرعت باید ده ثانیه انقباض را کامل انجام دهند اما پرتاب کننده های وزنه و خط نگهدارها این کار را در مدت زمان شش ثانیه انجام می دهند. در هر صورت، 50 ثانیه زمان استراحت در هر تمرین باید لحاظ شود. روش اگر چه تجهیزات امروزی سبب شده اند تا تعدادی از گروه های عضلانی به طور همزمان تحریک شوند اما هرگز نباید بیش از دو گروه عضلانی را در یک زمان تمرین داد. مسئله مهم اینست که ورزشکار باید بتواند تحریک را در عضلاتش حس کند. اندام ها را مستقیم و در عین حال نا امن نگه دارید. به دلایل ایمنی هرگز عضلات مخالف (آنتاگونیست) راباهم تحریک نکنید. این مسئله به ورزشکار اجازه می دهد که بر روی انقباض عضلات خود تمرکز کند. هنگام تحریک کف پاها، ورزشکار را روی پد قرار دهید تا از گرفتگی عضلانی جلوگیری شود. ورزشکار همیشه باید میزان شدت انقباض را کنترل کند، زیرا میزان لازم برای انقباض حداکثر بین افراد به نوع بافت، توزیع چربی (چربی یک عایق)، اندازه عضلات و موارد آسیب دیدگی بستگی دارد.
دونده ها نیازمند جریان کمتری برای رسیدن به انقباض حداکثری هستند زیرا درصد بالایی از بافت سفید مقاومت کمتری دارند. هرچه دونده بهتر عمل کند، این مسئله مشخص تر خواهد بود. واحد های EMS دارای ویژگی "زمان شتاب" (زمان لازم برای افزایش انقباض از صفر به حداکثر) از پیش تعیین شده یا قابل تنظیم است. برای حالت قابل تنظیم، کوتاه ترین زمانی که ورزشکار می تواند تحمل کند را انتخاب کنید که معمولا نیم تا سه چهارم ثانیه است.

به خود فشار بیاورید
اکثر کاربران هرگز به نزدیکی سطح ماکزیمم انقباض که بیشترین نتیجه را دارد، نمی رسند. برای اینکه بفهمید ورزشکار چه شدت انقباضی نیاز دارد،ابتدا او را وادار کنید که به صورت ارادی عضلات چهارقلو خود را منقبض کند و سپس شما 30٪ بالاتر از آن را اعمال کنید! در مورد "سوختگی" عضله نگران نباشید، زیرا فقط پنج میلیونیم آمپر منجر به انقباض حداکثری عضلات چهار قلو می شود. برایتان یک مثال از برنامه فشار را ارائه می دهم. ورزشکاران من اغلب مجبورند در حال «تحریک عضلانی» یک تکه چوب یا چرم را گاز بگیرند. فکر می کنید دردناک است اما انرژی انجام این کار مانند این است که با یک دوچرخه از یک تپه بسیار تند و بلند بالا بروید. این نوع "سوزش" باید احساس شود.
جایگذاری پدها
اکثر دستگاه های ایکس بادی شهرک غرب همراه با یک سری از پد های الکترود که توسط نوارهای Velcro محافظت می شوند ارائه می شود.این پدها بسیار گران و وقت گیر هستند اما می توان با خرید پد چسبی از بازار نتایج بهتری گرفت. 3M نمونه ای است که پدهای خوبی ارائه می دهد.سعی کنید پد هایی انتخاب کنید که دارای اندازه چهار اینچ مربع هستند . پدها را وقتی چسبندگی خود را از دست دادند، تعویض کنید. (افراد در بسیاری موارد ممکن است نیازمند استفاده از ژل تماسی با یک پد معمولی باشند)
در انتخاب پد ها نیازمند به آزمایش های زیادی برای پیدا کردن راحت ترین و کارآمدترین ان خواهید بود. در هر صورت چهار پد برای یک گروه عضلانی بزرگ جواب می دهد. از آنجایی که انقباض EMS همواره در اطراف قطب منفی قوی تر است، شما باید پد منفی را روی بزرگترین بخش عضله قرار دهید تا انقباض را در طول عضله نگه دارید.
هنگام کار با عضلات چهارقلو، پدها ها را در قسمت خارجی بالای چهارقلو نگه دارید تا جریان به طور ناگهانی از کشاله ران منتقل نشود. در روش چهار پدی، ساخت یک الگوی ایکس (X)می تواند شما را از بابت تمرین مطمئن کند.
ریکاوری با EMS
یک سوء تفاهم اساسی در ورزش این مسئله است که ورزشکاران تمرین با شدت کم انجام نمی دهند. این موضوع به شدت به آنها آسیب می رساند. برای چندین دهه، برنامه های ورزشی بر این اساس بود که تمرین باید از 70٪ حداکثر نیروی انقباضی ارادی به مدت 20 دقیقه استفاده شود(آستانه شکست پروتئین در عضله 20 دقیقه است) .
امروزه یک موضوع که قبلا برای پیشرفت عضلانی بوده است،دارای اثر جانبی شناخته شده است و در صورت امکان باید از ان اجتناب شود. موضوع اینست که استروئیدها پروتئولیزها(تبدیل کننده های پروتین به قطعات کوچکتر) را از بین می برند و هیچ کس استروئید ها را به دلیل محدود کردن رشد عضلانی پیشنهاد نمی کند.
اثر دوگانه تمرین سبک نه تنها در ریکاوری تمرین سنگین، بلکه بر روی خود تمرین سنگین نیز تاثیرگذار است .برخلاف تمرینات سنگین که تمرینات ضد گردش خون هستند زیرا عضلات را خنک می کند (جریان خون را محدود می کند)، تمرین سبک باعث افزایش گردش خون می شود که به انتقال مواد مغذی کمک می کند. تمرین سبک به اندازه کافی نوع بافت را تغییر نمی دهد بلکه باعث افزایش تراکم مویرگی شده که اثر متضادی ایجاد می کند. با افزایش چگالی مویرگی و درجه حرارت در اطراف نورون ها ، مقاومت الکتریکی کاهش می یابد که سبب میشود بافت ها به بافت سفید نزدیکتر شوند .
درمان
EMS در حالت پالسی برای 10 تا 20 دقیقه با شدت بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد و باعث افزایش گردش خون و افزایش تراکم مویرگی می شود. اگر پاها در طول درمان کمی بالاتر برده شوند، تاثیر آن افزایش می یابد. جلسات درمانی می تواند در پایان روز و قبل از خواب و حداقل دو ساعت پس از آخرین تمرین انجام شود.
توانبخشی
ایکس بادی شهرک غرب می تواند نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های مختلف ایفا کند و به طور گسترده در درمانگاه ها برای درمان VMO یا آسیب دیدگی زانو مورد استفاده قرار می گیرد اما تاثیر ایکس بادی شهرک غرب در ترمیم اسیب های زردپی کمتر شناخته شده و به ان توجه شده است. انتخاب دستگاه های ایزوکنتیک EMS به کاهش زمان آسیب دیدگی کمک می کند.مقاومت مایعی که اغلب این دستگاهها با آن کار میکنند تمام عضلات را به یک باره درگیر میکند که باعث کوتاه شدن و سوزش عضلات می شود. درمان های موثر EMS اغلب می تواند ورزشکار را در عرض ده روز به حالت عادی و سالم برگرداند.

ایکس بادی شهرک غرب


ارزیابی و تشخیص آسیب بلافاصله پس از آسیب، پا را در موقعیت مستقیم طبیعی خود قرار داده، دست خود را در طول ران حرکت دهید تا متوجه پارگی یا کوفتگی شوید(پارگی درجه 3). معمولا موارد شدید پارگی اتفاق نمی افتد. عموما پارگی یا درجه اول یا درجه دوم است که در هر دو صورت بهبودی سریع می تواند مورد انتظار باشد.
قبل از هر عملی باید وجود ورم یا هرگونه کوفتگی بررسی شود. پس از آن عضله باید بسته ، سرد و روبه بالا نگه داشته شود. عضله را آزمایش نکنید یا ان را نکشید، زیرا ممکن است آسیب بیشتر شود. کمک های اولیه را مثل همیشه انجام دهید. معمولا 72 ساعت طول می کشد تا صدمه یا جراحت برطرف شود. اما در آسیب های وسیع و حاد اگر بافت به اندازه کافی منسجم نشود، چسبندگی می تواند صورت بگیرد.
طی 72 ساعت اولیه، ورزشکار باید حداکثر تا جایی که ممکن است روی پای خود بایستد. حالت پالس EMS را می توان در بالای محل آسیب 3 تا 4 بار در روز( نه روی آن) برای کاهش ورم و رسیدن مواد مغذی به محل انجام داد. پس از 72 ساعت، EMS با پالس بسیار ملایم را بر روی محل آسیب و یک بار در روز می توان انجام داد اما برنامه پالس 4 بار در روز برای قسمت بالایی محل آسیب دیدگی همچنان باقی می ماند.
از روز سوم به بعد، EMS با شدت بالا می تواند برای حفظ تناسب عضلات دیگر در طول دوره بهبودی استفاده شود. در صورت لزوم، درمان اضافی باید شامل تکنیک انتشار فعال (ART) باشد تا پیوستگی غیر طبیعی در اماس را کاهش دهد.

ایکس بادی شهرک غرب