چگونه انگیزه خود را برای خوش اندام ماندن در کل طول سال حفظ کنیم؟

ساخت عضله
ساخت ماهیچه و عضله چقدر طول می کشد؟
July 1, 2018
استراحت XBODY EMS
4 دلیل برای مهم بودن استراحت کافی
July 1, 2018

چگونه انگیزه خود را برای خوش اندام ماندن در کل طول سال حفظ کنیم؟

انگیزه تناسب EMS

تناسب اندام را به بخشی از سبک زندگی خود تبدیل کنید

در اغاز سال عده ای از مردم تصممیم می گیرند که سالم تر شوند، بدن خود را متناسب کنند و وزن خود را کاهش دهند.

در اوایل تمرین های ورزشی به خوبی انجام می شوند اما به مرور انگیزه ها کم می شوند.

جای نگرانی نیست. اگر شما حواستان را جمع کنید می توانید روی این موضوع متمرکز شوید و تناسب اندام را به بخشی از سبک زندگی  همیشگی خود و نه صرفا برای مدت کوتاه اغازین سال تبدیل کنید .

“کلید رسیدن به موفقیت تناسب اندام، داشتن نظم است”.

“اسرائیل ریورا” مسئول گروه ورزشی سرزندگی ، این حرف را به ایندیپندنت گفته است.

“زمانی که برنامه تناسب اندام به اهداف و نیازهای بدن شما متصل شد، نکته اینجاست که کار را ادامه دهید و خود را متعهد و منظم نگاه دارید. موضوع مهم در تناسب اندام در کل سال اینست که برنامه ورزشی لذتبخش خود را گسترش دهید و در ضمن مقاوم باشید.”

اگر از تقلا کردن برروی تردمیل خوشتان نمی اید ، خود را مجبور به انجام ان نکنید. تمرین های ورزشی جدیدی را امتحان کنید تا زمانی که موردی را پیدا کنید که برایتان نشاط اور و مفرح باشد. از این طریق ورزش به بخشی از زندگی شما تبدیل می شود و شما دیگر مجبور به انجام ان نخواهید بود.

” از ترندها پیروی نکنید و خود تحقیق کنید”. معلم تناسب اندام، “چسی کینگ” این حرف را به ایندیپندنت گفته است.

“بدن شما مکان ازمایشی شماست. بعضی کارهایی که اینستاگرام دار محبوب شما انجام می دهد ممکن است برای شما مناسب نباشد”.

ریورا اعتقاد دارد که بزرگترین اشتباه افراد این است که از ورزش و تمرین دست می کشند و برنامه خود را قطع می کنند.

“زمانی که کار سخت و ناامید کننده است ، بهانه اوردن و فرار از تمرین اسان خواهد بود. من ساده ترین استراتژی را برای متعهد ماندن به تمرین هایتان پیدا کرده ام. اتلاف زمان زیاد  می تواند نتیجه ماه ها کار سخت را خراب کند”.

البته به معنای ان نیست که شما اگر احساس ورزش کردن ندارید یا موضوعی برایتان پیش امده است ،هرگز نباید ورزش های موقعیتی را ترک کنید. خود را ملزم و مجبور نکنید که هر روزه به باشگاه بروید و فقط سعی کنید که روزهای مهم برنامه ورزشی خود را درست انجام دهید.”

شما باید واقع بین باشید. تلاش برای رفتن به باشگاه در هفت روز هفته برای بیشتر افراد قابل تحمل نیست. رسیدن به سه یا چهار روز در هفته، برای ورزش های سبکتری مانند یوگا قابل دسترسی است. استراحت دادن به بدن برای احیاء ان موضوع مهمی است.

در زیر تعدادی نکته مفید برای حفظ تناسب اندام در طول سال امده است:

یک دوست ورزشکار پیدا کنید

کینگ می گوید: “داشتن یک همراه( هرکسی که باشد)، ورزش را بسیار لذتبخش تر می کند و شما دوست نخواهید داشت که جلسات تمرینی را از دست دهید و انها را ناامید کنید”.

ریورا هم چمین می گوید که احتمالا این فرد از دوستان صمیمی شما نیست ،بلکه یکی از افراد هم سطح شما در ورزش می باشد.

اهداف خاصی را برای خود معین کنید

ثبت نام در چالش های ورزشی کوچک در طول سال می تواند به افزایش تمرکز شما کمک کند. کینگ می گوید:” لازم نیست که این موضوع به بزرگی ماراتن باشد اما اهداف کوچک می توانند انگیزه بیشتری را به شما ببخشند ،در زمانی که شما برای ادامه دادن ورزش به ان نیاز دارید.

در طول ورزش برای تناسب اندام، غذاهای مناسب بخورید

هر چقدر بیشتر تمرین و ورزش کنید تمایل شما برای خوردن غذاهای مناسب بیشتر می شود و بالعکس.کینگ می گوید: “من همیشه در یخچال خود مقداری اوکادو، اسفناج، قزل الای سیاه و ماست سبز نگه می دارم و در زمان گرسنگی تناول می کنم”.

 

هر از مدتی یک جلسه اموزشی خصوصی داشته باشید

جلسات اموزشی خصوصی ارزان نیستند اما می توانند مسیر تناسب اندام شما را دگرگون کنند. حتی جلسات به ازای هرچند ماه یکبار به شما انگیزه مضاعف می بخشد و به شما راههایی را می اموزد تا تمرین های خود را تصحیح کنید و مطمئن شوید که تکنیک هایتان صحیح هستند”.

ریورا می گوید: ” من شخصا ترجیح می دهم از قهوه یا ناهار اضافه چشم پوشی کنم و پول ان را برای این جلسات پس انداز کنم. سلامتی و اینده ام ارزش این سرمایه گذاری را دارند”.

بر روی احساس تمرکز کنید، نه ظاهر بدنی

اگر برای زیبایی بدن خود ورزش می کنید ممکن است زمانی که تغییرات با سرعت دلخواه شما بوجود نیاید، ناامید و دلشکسته شوید. اما اگر ان را احساسی انجام دهید ، تنها زمان بر است. این تنها راهی است که ان را قایل تحمل می کند.

کینگ توصیه می کند: ” کارهای خوشایند خودتان را انجام دهید تا ظاهر خوب همراه با ان پدیدار شود. برای تنبیه خود ورزش نکنید. با ورزش بدن خود را به چالش بکشید و پس از ان از بدن خود به خاطر کارهایی که برای شما کرده است، تشکر کنید.”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *